اینستاگرام، یک برنامه اشتراک گذاری عکس متعلق به فیس بوک با بیش از 700 میلیون کاربر، به تازگی به نقض گسترده اطلاعات رسیده است. مهاجمان دسترسی به شماره تلفن ها و آدرس های ایمیل برای بسیاری از کاربران برجسته از جمله جنیفر لارنس و HBO را به دست آوردند و در وبسایت به نام Doxagram، سپس در وب تاریک فروخته می شدند. Instagram ادعا کرد که یک پچ را منتشر کرده اند و در حال بررسی دقیق هستند.

از طریق نقص در رابط برنامه نویسی برنامه Instagram (API)، هکرها 6 میلیون شماره تلفن و آدرس های ایمیل حساب های بالا را به سرقت برده اند، اما نه گذرواژه ها. این شرکت جزئی از نقص API را توضیح نداده اما اشکال را برطرف کرده و به کاربران خود اطلاع داده است که اگر آنها تماس های تلفنی یا ایمیل های مشکوک و ناشناخته دریافت کنند، باید محتاط باشند.

تقریبا در همان زمان، حساب Instagram سلنا گومز با حدود 125 میلیون هوادار هک شد و عکس های برهنه ی پسرش جاستین بیبر را هتزنید. اگر چه این شرکت ارتباط بین دو حادثه را ذکر نکرده بود.

با این حال از آنجایی که هکرها بر روی حسابهای حساب شده بیشتر متمرکز شده اند، قربانیان این نقض شامل بسیاری از ستارگان فیلم، سیاستمداران، ستاره های ورزشی و شرکت های رسانه ای هستند که اطلاعات آنها در پایگاه داده جستجو Doxagram برای 10 دلار به فروش می رسد.

Instagram، همراه با شرکت مادرش فیس بوک، با ثبت نام صدها دامنه Doxagram، برای ایجاد وب سایت هک شده آفلاین مبارزه کرد. با وجود تلاش شرکت، هنوز هم دشوار است که بازیگران مخرب را متوقف کنیم. نه تنها این که بیش از 1500 دامنه وجود دارد، اما هکرها در حال حاضر وب تاریک نسخه اولیه خود را راه اندازی کرده اند.

این به شما و من، کاربران عادی می آید.

چگونه برای جلوگیری از نقض اطلاعات و اطلاعات حساب ما از سرقت رفته است؟

• تأیید صحت دو مرحلهای اینستاگرام را فعال کنید
• به طور مرتب تغییر رمز عبور و استفاده از کلمات عبور قوی
• لینک های مشکوک را کلیک نکنید و یا پیوست های دریافت شده از یک ایمیل را دانلود نکنید تا زمانی که منبع قانونی را تأیید نکنید.
• خدمات اینترنتی مانند فیس بوک، گوگل، توییتر، اینستاگرام، رمز عبور خود را از طریق ایمیل نپرسید.
• نرم افزار و برنامه های خود را به روز نگه دارید. داشتن آخرین تکه هایی که آسیب پذیر ترین آسیب پذیر ترین ها را حل می کند، می تواند از همه شما محافظت کند.
• ردیابی آنلاین خود را با پاک کننده حریم خصوصی پاک کنید. بیشتر بدانید

با وجود اینکه یک شخص مشهور نیست، ممکن است فکر کنید که هیچکس نمیخواهد حساب کاربری خود را هک کند، هنوز هم مهم است که اطلاعاتتان را خصوصی نگه دارید تا از هرگونه زیان مالی جلوگیری کنید. مهاجمان ممکن است در شماره تلفن شما هدف قرار ندهند. با این حال با داشتن اطلاعات شخصی شما، ممکن است بتوانید پول خود را سرقت کنید.