همانطور که امنیت کامپیوتر تبدیل به یک مسئله اساسی در این دوران دیجیتال، بسیاری از ویژگی های امنیتی قبلا به رایانه های شخصی و خدمات اینترنت اضافه شده است. به عنوان مثال، Apple MacOS دارای معماری امنیتی "غیرقابل شکست" است و ویندوز PC یک برنامه ضدویروس ساخته است.

با این حال، آیا این ویژگی های ساخته شده در امنیتی به اندازه کافی قوی برای جلوگیری از همه تهدیدات هستند؟ مهاجمان به طور مداوم انواع جدیدی از ویروس ها و بدافزارها را با تلاش برای بهره برداری از آسیب پذیری ها در سیستم های کاربران و همچنین این برنامه ها که در زندگی روزمره ما استفاده می شود، ایجاد می کنند. به همین دلیل راه حل های امنیتی جدید مورد نیاز است. در زیر برخی از رویکردها و تکنیک های سرویس دهنده ها برای بهبود محصولات خود و حفاظت از کاربران استفاده می شود:

1. تعاریف ویروس توسط هوش مصنوعی افزایش یافته است

به طور معمول، یک برنامه نرمافزاری ضد ویروس با یک یا چند پایگاه داده تعریف شده ویروس همراه است که حاوی رشتههای منحصر به فرد بیتها یا الگوی کد دودویی ویروسها است. در حالی که اجرای اسکن ویروس، نرم افزار آنتی ویروس تمام فایل های یک کامپیوتر را با تعاریف ویروس آن مقایسه می کند و به موقع در پیدا کردن یک نرم افزار مخرب گزارش می دهد. نرم افزار آنتی ویروس باید به طور مرتب به روز شود تا پایگاه داده های تعریف شده ویروس را همگام نگه دارد و کاربران را از آخرین تهدیدات محافظت کند.

با استفاده از هوش مصنوعی، ارائه حفاظت در زمینه امنیت سایتی کارآمدتر و موثرتر می شود. علاوه بر پایگاه داده های تعریف ویروس، 360 شامل یک موتور امنیتی QVM در نرم افزار می باشد. این موتور مبتنی بر ابر، اگر یک برنامه رفتارهایی شبیه به یک تروجان مخرب را تأیید کند، نظیر داشتن مجوز مدیریت شما بدون درخواست، را بررسی می کند. پس از شناسایی رفتارهای مشکوک، آنتی ویروس یک اعلان را نشان می دهد و برنامه را قرنطینه می کند تا تهدیدات بیشتر را جلوگیری کند.

2. انتشار آزاد بدون توقف

همانطور که حملات سایبری با سرعت در حال افزایش است، فروشندگان نرم افزار انتشار سریع به روز رسانی های امنیتی را برای حفظ امنیت کاربران کاربران PC منتشر می کنند. هنگامی که یک آسیب پذیری یافت می شود، پچ مربوطه بلافاصله در آخرین نسخه منتشر می شود تا مهاجمان از استفاده کنندگان بی گناه بهره مند شوند.

360 Total Security پشتیبانی از به روز رسانی خودکار برای ارائه آخرین تکه ها به کاربران است. مایکروسافت همچنین به طور منظم به روز رسانی های امنیتی برای کاربران ویندوز ارائه می دهد.

3. برنامه های دیگر دارای امنیت

به غیر از اقدامات امنیتی ذکر شده در بالا، تعدادی از ابزارها و سرویس های دیگر برای جلوگیری از آسیب دیدن کاربران معرفی شده اند. با توجه به مرور امن آن، مرورگر اپرا به دلایل امنیتی از ویژگی های خاصی برخوردار است، از جمله VPN داخلی ساخته شده است که رمزگذاری داده های ارسال شده برای اعتراض به کاربران از نشت اطلاعات و سرقت هویت است. مرورگر همچنین جزئیات مهم در مورد صفحه ای که مشاهده می کنید را نمایش می دهد، به طوری که اگر اتصال به اینترنت امن باشد یا اگر صفحه آهنگ شما را می گیرد. یک مثال دیگر این است که سرویس مرور ایمن Google وبسایتهای ناامن را شناسایی میکند و کاربران را با چک کردن فهرستی از آدرسهای اینترنتی وب سایتهای مشکوک اطلاع میدهد.

360 Total Security همراه با سایر ارائه دهندگان امنیتی تلاش کامل برای بریدن این جنگ سایبری ثابت را انجام داده است. جدید "سلاح" معرفی خواهد شد، رویکردهای متفاوت ایجاد خواهد شد، کارشناسان بیشتر در زمینه امنیت سایبری به ما برای سرکوب اعمال جرایم اینترنتی ملحق خواهند شد و 360 همواره در اینجا برای ارائه راهکار موثر و ساده برای حفظ امنیت کاربران ما هستند.